You are currently viewing Narzędzia dla SEO copywritera — lista szalenie ważnych aplikacji

Narzędzia dla SEO copywritera — lista szalenie ważnych aplikacji

Sztuczna inteligencja wpływa na sposób tworzenia treści SEO. Osiąganie wysokich pozycji w Google wymaga korzystania z profesjonalnych aplikacji. Poznaj najważniejsze narzędzia  SEO copywritera — dzięki nim Twoja praca będzie szybka i wygodna.

NeuronWriter — profesjonalny edytor treści bazujący na NLP

Skuteczne oprogramowanie do pisania jest kluczowym zasobem w przyborniku każdego SEO copywritera. 

Jednym z najlepszych w tym zakresie narzędzi jest NeuronWriter — oprogramowanie rozwijane przez Polską firmę Contadu. 

Narzędzie działa w następujący sposób — wpisujesz wybrane słowo kluczowe, a NeuronWriter przygotowuje projekt, w którym będziesz pisać swój tekst.

Aplikacja projekt przygotowuje, bazując na:

 • Danych zebranych z najlepiej ocenionych stron znajdujących się na najwyższych pozycjach w Google;
 • Gromadzi wszystkie słowa kluczowe, które powinny znaleźć się w Twoim tekście;
 • Wskazuje idealną długość tekstu, która zwiększy szansę w wynikach wyszukiwania;

Sam wykorzystuję aplikację do pisania artykułów na moje blogi (przy tym tekście też sięgnąłem po ten edytor tekstu).

Praca copywritera staje się o niebo łatwiejsza, gdy korzysta z tego narzędzia. Jeśli tworzysz teksty SEO, NeuronWriter powinien znaleźć się W twoim arsenale narzędzi.

Mimo że edytor ten jest płatny, to wydatek jest tutaj wart pieniędzy. Zwłaszcza że nie są one duże. Można narzędzie dostać za kwotę kilkudziesięciu dolarów na platformie AppSumoNiestety NeuronWriter nie jest dostępny w ramach okresu próbnego.

Canva — tworzenie efektownych grafik dostępne dla każdego

Obecność oprogramowania do tworzenia grafik na tej liście może być dla Ciebie zaskoczeniem. Otóż jest ono ważne dla osób zajmujących się tekstami SEO.

Dzięki niemu można oszczędzać pieniądze, które trzeba płacić grafikowi. Canva pomoże Ci stworzyć profesjonalnie wyglądające grafiki — bez konieczności poznawania Photoshopa. 

Canva ma również bogaty bank zdjęć — w płatnej wersji oczywiście masz o wiele więcej szablonów do wykorzystania w swoich tekstach.

Powyżej omówiłem obowiązkowe narzędzia dla copywritera narzędzia związane z pisaniem pod SEO. Teraz warto wspomnieć o aplikacjach, które są także ważne, ale życie bez nich jest możliwe.

Rank Math SEO

Jeśli Twoja strona działa na systemie WordPress, musisz zainstalować Rank Math. Wtyczkę do optymalizacji on-site stron rozwijanych na WP.

Do głównych funkcjonalności Rank Math należą:

 • Ustawienia meta tagów (title i meta description);
 • Dodawanie słów kluczowych;
 • Tworzenie własnych adresów URL;
 • Zarządzanie mapami strony XML;
 • Zarządzanie plikiem robots.txt;
 • Integracja z Google Analytics i Google Search Console;
 • Tworzenie przekierowań 301 i 302;
 • Monitor błędów 404;

To oczywiście część funkcjonalności ważnych dla copywritera SEO. Warto zainstalować wtyczkę na swojej stronie i zapoznać się ze wszystkimi możliwościami tego rozszerzenia.

Ważne, ale nieobowiązkowe narzędzia w arsenale SEO copywritera

Tworząc treści pod SEO — zwłaszcza gdy prowadzisz swoją stronę samodzielnie, musisz prześwietlać ją pod kątem błędów.

Idealnie tutaj sprawdzi się pierwsza aplikacja z listy.

Google Search Console

Oprogramowanie rozwijane przez Google informuje Cię o wszystkich błędach na Twojej stronie. Do tego stanowi podstawę do analizy słów kluczowych — pokazuje, jak często Twoje teksty i na jakie frazy pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście pokazuje też, na których pozycjach.

Musisz zainstalować GSC, gdy chcesz myśleć o profesjonalnym rozwoju swojej witryny internetowej — działa ono online i do jego obsługi wystarczy Ci przeglądarka z dostępem do internetu.

Google Analytics

Każdy, kto pozycjonuje, musi mieć Google Analytics. Ten darmowy program daje Ci odpowiedź na temat skuteczności Twoich działań contentowych — możesz się dowiedzieć, jak często użytkownicy czytają Twoje teksty, ile średnio czasu spędzają na poszczególnych podstronach i czy wracają do lektury bloga.

Zarówno GSC i GA to darmowe narzędzia.

Senuto

Mając dostęp do profesjonalnego edytora tekstu — takiego jak NeuronWriter — narzędzie do analizy słów kluczowych nie jest priorytetem. Mimo to Senuto jest warte uwagi także z innych powodów. Oprogramowanie warto zastosować w następujących obszarach:

 1. Szczegółowa analiza widoczności strony w wynikach wyszukiwania;
 2. Badanie konkurencji w SERP-ach;
 3. Rozbudowany audyt onsite
 4. Edytor treści (alternatywa dla NeuronWriter);

Senuto jest płatnym narzędziem, ale twórcy oprogramowanie pozwalają je przetestować w ramach 14-dniowego okresu próbnego.

Chcesz lepiej poznać to ważne narzędzie do SEO? Sprawdź ten artykuł: Senuto — co to jest?

Language Tool

Jeśli tworzysz teksty SEO, musisz mieć narzędzie do sprawdzania błędów. Jest na rynku kilka wartych polecenia — jednym z nich jest Language Tool — dostępne jako dodatek do przeglądarek Google Chrome i Mozilla.

Alternatywą może być oprogramowanie Ortograf.pl — strona internetowa, na której wklejasz swoje teksty, a ona wyłapuje wszystkie błędy, oferując krótkie wyjaśnienie dotyczące poprawności.

Google Keyword Planner

Na etapie analizy słów kluczowych warto też zajrzeć do oprogramowania online od Google, które pozwala robić bezpłatną analizę słów kluczowych.

Dobór słów kluczowych może się przydać podczas tworzenia treści w NeuronWriterze.

Najbardziej przydatne narzędzia dla copywritera SEO — podsumowanie

jak widzisz, na rynku jest wiele rozwiązań, które wspierają pracę przy tworzeniu tekstów SEO. 

Nawet jeśli nie będziesz korzystać ze wszystkich, na początku warto wypróbować każde z nich. Takie podejście pozwoli stworzyć własny niezawodny zestaw aplikacji. Dzięki temu działania SEO copywriterskie będą skuteczniejsze.